Ważne ogłoszenie

 
   W dniach 21.04.2017 – 22.04.2017 odbył się finał XIII Regionalnego Konkursu Przyrodniczo – Krajoznawczego – edukacji wczesnoszkolnej klas II – III szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy II: Aleksandra Boryczewska, Szymon Malcer. 
I część konkursu została zorganizowana w Nadleśnictwie w Ruszowie. Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy wspólnie zjedli pieczoną kiełbaskę przy ognisku, 
a następnie udali się na spacer do żeremi bobrowych. Po powrocie dzieci wyruszyły autokarem na wycieczkę krajoznawczą na trasie Ruszów – Lwówek Śląski – Świeradów Zdrój (Czarci Młyn), Centrum Edukacyjne „Izerska Łąka” – Mirsk – Kamień. 
      Wieczorem zostały ogłoszone wyniki. Spośród wszystkich uczestników została ustalona 10 osobowa grupa finalistów, którzy następnego dnia przystąpili do ścisłego finału ustnego. Do tej grupy zakwalifikowała się również uczennica z naszej szkoły Aleksandra Boryczewska (najmłodsza reprezentantka ścisłego finału).
W części ustnej uczniowie odpowiadali na 10 pytań zadawanych przez jury. Jedenaste pytanie tzw. problemowe dotyczące ciekawostek przyrodniczo – krajoznawczych finalista przedstawiał w formie prezentacji.
       W tym roku do konkursu przystąpiło 1112 uczniów. Ola i Szymon przeszli przez eliminacje szkolne, rejonowe, a w finale ostatecznie zajęli 
Aleksandra Boryczewska – X miejsce
Szymon Malcer – XVII miejsce.
 
Gratulujemy! Życzymy sukcesów w klasie III.
 
Uczniów przygotowała p. Danuta Kołodko.
alt                                  alt
 
alt