Ważne ogłoszenie

 W zakładce do pobrania  znajduje się wykaz zajęć w ramach projektu ,,Cyfrowo kompetentni” realizowanew Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie.

-----------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły dnia 19.11.2019 r. (wtorek) na Dzień Otwarty. 
O godz. 15:30 prelekcja psychologa ds. uzależnień na temat uzależnień behawioralnych - fonoholizmu. Fonoholizm to inaczej uzależnienie od telefonu komórkowego. Jest to zjawisko nowe, ale opiera się na mechanizmie analogicznym, który występuje w przypadku uzależnienia od narkotyków, papierosów czy alkoholu. Objawia się nadmiernym przywiązywaniem uwagi do telefonu komórkowego oraz nadużywaniem go w różnych codziennych sytuacjach.
Około godz. 16:15 zebrania rodziców w klasach
Do godz. 18:00 spotkania indywidualne z nauczycielami. 
 
W tym dniu Rada Rodziców organizuje kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na doposażenie placu zabaw. 
 
       Już po raz czwarty, 11 maja 2017 r. w  naszej szkole odbył się Konkurs „Sudoku”. Celem konkursu było popularyzowanie łamigłówek logicznych wśród młodzieży szkolnej, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia przez zabawę, przewidywanie, dostrzeganie związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania. 
Jak zwykle konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. W zmaganiach wzięło udział 29 uczniów (15 ze szkół podstawowych i 14 z gimnazjów).
Wyniki tegorocznej edycji konkursu: 
- kategoria – Szkoły Podstawowe:
             Mistrzem „Sudoku”  została  Joanna Kruk ( SP nr 3 w Bogatyni)
             Wicemistrzem „Sudoku” została Aleksandra Kuchta (SP nr 1 w Bogatyni)
- kategoria – Gimnazjum:
             Mistrzem „Sudoku” została Weronika Olenkiewicz (PG w Działoszynie)
            Wicemistrzem „Sudoku” została Hanna Piotrowska ( PG nr 2 w Bogatyni)
 
     Mistrzowie i Wicemistrzowie obu kategorii otrzymali puchary, nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy – dyplomy za udział. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta i Gminy Bogatynia Andrzej Grzmielewicz. Fundatorem nagród rzeczowych był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” KWB Turów.
 
Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki
Edyta Małkiewicz i Jadwiga Proniewicz - Hasiak.
 
alt