Ważne ogłoszenie

 W zakładce do pobrania  znajduje się wykaz zajęć w ramach projektu ,,Cyfrowo kompetentni” realizowanew Szkole Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie.

-----------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły dnia 19.11.2019 r. (wtorek) na Dzień Otwarty. 
O godz. 15:30 prelekcja psychologa ds. uzależnień na temat uzależnień behawioralnych - fonoholizmu. Fonoholizm to inaczej uzależnienie od telefonu komórkowego. Jest to zjawisko nowe, ale opiera się na mechanizmie analogicznym, który występuje w przypadku uzależnienia od narkotyków, papierosów czy alkoholu. Objawia się nadmiernym przywiązywaniem uwagi do telefonu komórkowego oraz nadużywaniem go w różnych codziennych sytuacjach.
Około godz. 16:15 zebrania rodziców w klasach
Do godz. 18:00 spotkania indywidualne z nauczycielami. 
 
W tym dniu Rada Rodziców organizuje kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na doposażenie placu zabaw. 
 
    Dnia 8 maja klasa VI wybrała się do Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu by spróbować swych sił w wspinaczce. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora Pana Jacka Kuraka uczniowie w 4 osobowych grupach najpierw poznali podstawy techniki wspinania, a potem próbowali się wspiąć na sam szczyt 8 metrowej ścianki. Ku zaskoczeniu naszej młodzieży okazało się, że wspinaczka to także sport zespołowy – nie da się wspiąć na sam szczyt bez pomocy i asekuracji kolegi. Po 4 godzinnym pobycie na stadionie  głodni i zmęczeni  uczniowie wraz z wychowawcą udali się do pobliskiego McDonalda. Już w drodze powrotnej pojawiły się pytania o  możliwą, kolejną lekcję wspinania.
Katarzyna Solecka
alt