Ważne ogłoszenie

 
 
        W dniach 7-9 czerwca 2017 roku jedenaścioro uczniów I i dziewięcioro III klasy gimnazjum naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami zwiedzali Warszawę. Po przybyciu do stolicy w Muzeum Powstania Warszawskiego poznali jej burzliwą historię z roku 1944 a następnie zwiedzili Niewidzialną Wystawę w budynku w Alejach Jerozolimskich i odbyli wyjątkową, interaktywną podróż w niewidzialny świat, podczas której mogli wypróbować jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, dotyku, węchu. Drugiego dnia w towarzystwie warszawskiej przewodniczki odbyli romantyczny spacer po Parku Łazienkowskim powstałym z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego. Pałac na Wodzie, Teatr na Wodzie, Belweder – rezydencja polskich prezydentów, Pomnik Fryderyka Chopina, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Wielka Oficyna, Pawilony Chińskie i oczywiście dumnie kroczący paw – to atrakcje warszawskiego parku. Następnym celem zwiedzania był Pałac Kultury i Nauki (oglądanie Warszawy z tarasu widokowego na 30-tym piętrze), Plac Defilad, ulica Marszałkowska, Plac Konstytucji. Potem zwiedzający poznali obiekty Starego Miasta: Zamek Królewski, Rynek, Kolumnę Zygmunta. Ostatnią atrakcją tego dnia był nowoczesny gmach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, którego największym walorem jest ogród na dachu budynku-jeden z największych i najpiękniejszych ogrodów dachowych w Europie.
       Ostatni dzień w Warszawie rozpoczął się od czasu spędzonego w Centrum Kopernika – świecie nauki, w którym można było przeprowadzić doświadczenia z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, matematyki. Kulminacją tego dnia była przejażdżka warszawskim metrem i spacer pod Stadion Narodowy.
Warszawa to magiczne miasto – historia współgra z nowoczesnością. Wszyscy byli pod wrażeniem miejsc, które zobaczyli i które z pewnością pozostaną długo w ich pamięci.
Jadwiga Proniewicz-Hasiak
Agnieszka Mitka
 
alt