Ważne ogłoszenie

Proszę o informację telefoniczną lub e-mailową do dnia 28.05.2020 r. do wychowawców klas I-VIII, kto z uczniów przyjdzie do szkoły w dniach 1 - 5 czerwca na konsultacje z nauczycielami. W tych dniach nie będzie autobusów szkolnych. O wyznaczonej godzinie konsultacji zostaną Państwo powiadomieni telefonicznie.
Dyrektor Szkoły
___________________________
Uwaga
Ważna informacja dla uczniów i rodziców naszej szkoły. W ramach zdalnego nauczania wszystkie lekcje wraz z materiałami, adresami stron www, informacjami od nauczycieli itp. umieszczone są w specjalnie przygotowanych padletach. Będą one aktualizowane na bieżąco, przez nauczycieli naszej szkoły. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i systematyczną pracę naszych uczniów. Linki do padletów znajdują się na naszej stronie na facebook. 
Proszę o systematyczną pracę uczniów oraz wysyłanie zadań do oceny w sposób określony przez nauczycieli.
          22 marca 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze rozegrany został XV półfinał rejonowego konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć”, zorganizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Konwent Euroregionu Nysa we współpracy z instytucjami i organizacjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a współorganizatorem instytucjonalnym jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 
           Celem konkursu jest popularyzacja tematyki pierwszej pomocy i edukacji  dla bezpieczeństwa, poprawa bezpieczeństwa poprzez upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz przez doskonalenie umiejętności pierwszej pomocy i właściwego zachowania wobec zagrożeń. W konkursie wzięło niemal 300 uczestników.
       Gminę Bogatynia reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, którzy odnieśli już kolejne wspaniałe sukcesy, zdobywając miejsca na podium i tym samym zakwalifikowali się do finału konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 maja 2019 r. na Uniwersytecie Wrocławskim. 
           Laureaci konkursu z SP w Działoszynie w poszczególnych kategoriach:
Klasy I-III SP – drużyna w składzie: Michalina Stawiarska, Maja Szcześniak, Błażej Wójcik – III miejsce;
Klasy IV-VI SP – drużyna w składzie: Amelia Sobala, Aleksandra Materak, Klaudia Tymczyna – II miejsce.
Uczniowie otrzymali medale, dyplomy, nagrody oraz puchary.
        Uczniów do konkursu corocznie przygotowuje Pani Agnieszka Olech, pedagog szkolny. Podczas wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawowała również Pani Edyta Gleizner, która jak zwykle dobrą energią dopingowała zawodników. Konkurencje były rozmaite i bardzo trudne. Drużyny  przechodziły kolejno przez sześć stacji, gdzie musiały wykazać się obszerną wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa z prądem, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, bezpieczeństwa dnia codziennego oraz turystyki i rekreacji. Uczniów na stacjach oceniali wykwalifikowani specjaliści różnych służb. 
        Dla uczestników, którzy czekali na swoją kolej, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji - od pokazów artystycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze po pokazy tresury psów z Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.
         Ogromne gratulacje dla naszych uczniów. Trzymamy kciuki za dobre miejsca w finale konkursu. Powodzenia we Wrocławiu!
Opracowała:
Agnieszka Olech
 alt alt alt