Ważne ogłoszenie

Podręczniki dla oddziału przedszkolnego kupują rodzice: "Plac zabaw" pakiet dla 5-latków, wydawnictwo WSiP, autorzy: Anna Idzikowska-Guzy, Ewa Janus; 
 "Plac zabaw" pakiet dla 6-latków, wydawnictwo WSiP, autorzy: Anna Idzikowska-Guzy, Ewa Janus
________________________________
Są do odbioru  wyniki badań przesiewowych słuchu. Badania przeprowadzone były wśród uczniów klas I-III SP w Działoszynie dnia 12 czerwca 2019 r. w ramach projektu „Po pierwsze zdrowie w Bogatyni”. Rodzice dzieci, które brały udział w badaniu proszeni są do odbioru wyników w sekretariacie szkoły.
          22 marca 2019 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze rozegrany został XV półfinał rejonowego konkursu ,,Uczę się bezpiecznie żyć”, zorganizowany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz Konwent Euroregionu Nysa we współpracy z instytucjami i organizacjami związanymi z szeroko pojętym bezpieczeństwem, a współorganizatorem instytucjonalnym jest Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. 
           Celem konkursu jest popularyzacja tematyki pierwszej pomocy i edukacji  dla bezpieczeństwa, poprawa bezpieczeństwa poprzez upowszechnienie i pogłębienie wiedzy o bezpieczeństwie oraz przez doskonalenie umiejętności pierwszej pomocy i właściwego zachowania wobec zagrożeń. W konkursie wzięło niemal 300 uczestników.
       Gminę Bogatynia reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Śląskiej w Działoszynie, którzy odnieśli już kolejne wspaniałe sukcesy, zdobywając miejsca na podium i tym samym zakwalifikowali się do finału konkursu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 maja 2019 r. na Uniwersytecie Wrocławskim. 
           Laureaci konkursu z SP w Działoszynie w poszczególnych kategoriach:
Klasy I-III SP – drużyna w składzie: Michalina Stawiarska, Maja Szcześniak, Błażej Wójcik – III miejsce;
Klasy IV-VI SP – drużyna w składzie: Amelia Sobala, Aleksandra Materak, Klaudia Tymczyna – II miejsce.
Uczniowie otrzymali medale, dyplomy, nagrody oraz puchary.
        Uczniów do konkursu corocznie przygotowuje Pani Agnieszka Olech, pedagog szkolny. Podczas wyjazdu opiekę nad dziećmi sprawowała również Pani Edyta Gleizner, która jak zwykle dobrą energią dopingowała zawodników. Konkurencje były rozmaite i bardzo trudne. Drużyny  przechodziły kolejno przez sześć stacji, gdzie musiały wykazać się obszerną wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pierwszej pomocy, bezpieczeństwa z prądem, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ekologii, ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, bezpieczeństwa dnia codziennego oraz turystyki i rekreacji. Uczniów na stacjach oceniali wykwalifikowani specjaliści różnych służb. 
        Dla uczestników, którzy czekali na swoją kolej, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji - od pokazów artystycznych uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze po pokazy tresury psów z Karkonoskiego Klubu Owczarka Niemieckiego.
         Ogromne gratulacje dla naszych uczniów. Trzymamy kciuki za dobre miejsca w finale konkursu. Powodzenia we Wrocławiu!
Opracowała:
Agnieszka Olech
 alt alt alt